Kultūros ministras kviečia aktyviai testuotis dėl COVID-19

Nuo vasario 26 dienos reguliariai atlikti profilaktinius testavimus valstybės lėšomis kviečiami kultūros bei meno sektoriaus atstovai.

Reguliariai registruotis tyrimams dėl koronaviruso gali profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai. Taip pat – muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų, valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai..

Kultūros ministras Simonas Kairys sako, jog profilaktinis testavimas yra būtinas ruošiantis saugiam bibliotekų, muziejų, skaityklų atidarymui.

„Nuolat diskutuodami apie karantino švelninimą su muziejininkais iš jų taip pat girdėjome lūkestį, kad pradėti grįžti prie darbų reikėtų nuo testavimo, – kalbėjo kultūros ministras. –  Profilaktiškai testuotis taip pat jau kviečiami ir profesionaliųjų scenos menų atstovai, kurių grįžimo prie įprastos veiklos procesas yra ilgesnis ir sudėtingesnis. Todėl reguliarus testavimas leis jiems ramiau ir užtikrinčiau jaustis repeticijų metu. Raginu visus kuo aktyviau naudotis šia galimybe, nes būtent ji padės mums sustabdyti viruso plitimą ir sparčiau grįžti prie įprasto kultūrinio gyvenimo.“  

Profilaktinis testavimas valstybės numatytoms grupėms, tarp jų – ir kultūros bei meno sektoriui, – vyks ne dažniau nei kas 7 dienas ir ne rečiau nei kas 10 dienų. Kultūros ir meno atstovai galės nuolat tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, taip pat – ar turi antikūnių, atsirandančių persirgus koronaviruso infekcija.

Daugiau informacijos apie periodinio profilaktinio testavimo eigą rasite Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje.

Kultūros ministerija taip pat primena, kad nevyriausybinės kultūros ir meno įstaigos bei kūrybiniai verslai gali kreiptis į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją dėl kompensacijų už darbuotojų profilaktinį testavimą. Šias kompensacijas galės gauti tiek smulkusis ir vidutinis verslas, tiek ir savarankiškai dirbantys žmonės, jei jų veikla buvo apribota antrojo karantino metu. Skiriama kompensacija yra 12 eurų už vieną greitąjį antikūnų arba antigeno testą.

Išsamiau apie kompensacijas verslo atstovams už profilaktinį darbuotojų testavimą skaitykite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *