Jungtinis „Liepaičių“ choras kviečia išgirsti teatralizuotą koncertą „Muzikinis blyksnis“


Dainuojantys aktoriai, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, net trys Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ chorai ir spalvinga kompozitorės Zitos Bružaitės chorinė kūryba – tokią dovaną, grįžusio pavasario proga, savo klausytojams paruošė jungtinis „Liepaičių“ choras. 


Koncertas „Muzikinis blyksnis“, 2019 m. vykęs Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, į žiūrovų ekranus sugrįš antrą šv. Velykų dieną ir 12 val. bus rodomas LRT mediatekoje, LRT Facebook paskyroje bei choro „Liepaitės“ Youtube kanale. Balandžio antroje pusėje albumo įrašai pasirodys Spotify, Pakartot ir kitose skaitmeninėse platformose. 


„Tikriausiai daugelis mūsų blyksnį suprantame kaip staigią šviesos kibirkštį, tačiau šiuo atveju – tai nedidelė muzikinė kibirkštis, kuri įsiplieskė nuo idėjos – dainas ir daineles atlikti ne tik su fortepijono pritarimu, kaip jos yra sukurtos, bet papuošti jas naujais tembrais – styginių orkestru, fleita, dainuojančiais aktoriais. Įvilkti jas į žaismės ir vaidybos rūbą“ – koncerto idėja dalinasi kompozitorė Zita Bružaitė.


Atrasti naujų spalvų chorinėje Z. Bružaitės kūryboje padėjo pianistas Povilas Jaraminas, fleitininkė Jūratė Staškienė ir žinomi aktoriai bei atlikėjai Aistė Lasytė ir Dominykas Vaitiekūnas. Taip pat –  dailininkų Jolitos Česonytės ir Raimondo Gnižinsko scenografija bei režisierės Eglės Storpirštienės koncertui parengtas scenarijus. 


„Apie koncertą ir kompozitorės Zitos Bružaitės muziką man išliko labai šilti atsiminimai. Norėčiau dar bent kartelį prisiliesti prie jos kūrybos ir pamatyti tas “gerų velnių priėdusias” Aistės ir Liepaičių akis, ir patirti, ką reiškia būti šitoj šiltoj kompanijoj” – sako D. Vaitiekūnas. 


„Norėčiau paminėti šio koncerto iniciatorių – Vilniaus chorinio dainavimo mokyklą „Liepaitės“, chorų vadoves Dianą Mickevičiūtę, Editą Jaraminienę, Audronę Steponavičiūtę Zupkauskienę ir, žinoma, šios idėjos globėją, lydinčią mane nuo blyksnio gimimo iki finalo – mokytoją Jurgitą Dirgėlaitę“ – padėkas vardija kompozitorė.


2019 m. su dirigento Modesto Barkausko vadovaujamu Šv. Kristoforo kameriniu orkestru įvykęs koncertas nebuvo pirmasis šio projekto pasirodymas. Pirmą kartą „Muzikinis blyksnis“, kartu su Lietuvos kameriniu orkestru ir mylimu „Liepaičių“ dirigentu M. Barkausku, suskambo 2018 m. Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos scenoje. Vėliau koncerto programa dar skambėjo Šiauliuose, Klaipėdoje bei Kaune, o dabar bus pirmą kartą pristatyta ir virtuali koncerto versija.


Vienos dalies koncerte visai šeimai, dainuojamos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žinomos dainos. Spalvingų aranžuočių ir aktorių dėka, koncerto programai suteiktos naujos prasmės apima ne tik mažojo klausytojo suvokimo teritorijas. „Muzikiniame blyksnyje“ skamba dainos, parašytos pagal Martyno Vainilaičio, Sigito Gedos, Algimanto Baltakio, Ramutės Skučaitės, Henriko Radausko eiles. Pasak kompozitorės, būtent šių poetų kūryboje ji randa daugiausia dainingumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *