Ukrainoje vykstantis karas sukaustė visą pasaulį, tačiau būtent dabar tinkamiausias laikas prisistatyti vienam iš „Operos genomo“ kūrinių. Jo autoriai – režisierė Kamilė Gudmonaitė, kompozitorius Dominykas Digimas, scenografė Barbora Šulniūtė – kviečia visus norinčius prisidėti prie naujos operos kūrimo: išsipasakoti šalia Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatytoje seno taksofono būdelėje.
„Kūrinio sumanymą įkvėpė istorija, įvykusi Japonijoje. Otsuchi miestelyje vienas gyventojas prarado savo mylimą pusbrolį ir gedėdamas savo žemėse ant kalvos pastatė telefono būdelę, kurioje galėtų susisiekti su juo, kalbėtis, o išsakyti žodžiai būtų „išnešioti vėjo“. Pamažu apie telefono būdelę sužinojo vis daugiau žmonių, o po 2011 m. cunamio, be žinios pradanginusio per 2000 žmonių, tai tapo skambučių vieta prarastiems artimiesiems“, – pasakoja režisierė K. Gudmonaitė.
Laiškai sau ir kitiems
Prie Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (V. Kasiulio dailės muziejaus pusėje) keletą mėnesių stovės telefono būdelė, iš kurios visi norintys galės „paskambinti“ ir pasakyti tai, ko neišdrįso, negali arba nespėjo anksčiau. Tačiau šios išpažintys nebus „išnešiotos vėjo“: anoniminiai garso įrašai taps K. Gudmonaitės režisuojamos operos libreto pagrindu.