Lietuvos nacionalinis kultūros centras tęsia tinklalaidžių ciklą „Pokalbiai prie Vilnelės“

Šiemet 80-ies metų veiklos jubiliejų minintis Lietuvos nacionalinis kultūros centras tęsia tinklalaidžių ciklą „Pokalbiai prie Vilnelės“ ir gegužės 6 d., ketvirtadienį, 15 val. kviečia stebėti trečią laidą, skirtą Lietuvos dainų ir šokių švenčių tradicijai.

Studijoje svečiuosis kompozitorius, choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas ir dirigentas prof. Vytautas Miškinis, Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Dainų švenčių direktorius Saulius Liausa. Tinklalaidėje kalbinsime meno ir kultūros žmones, visuomenės atstovus. Laidą moderuos žurnalistė Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė.

Dainų šventė – tai išties šventė, kurios šventumą spinduliuoja nuo seno jį sugėrusios dainos, šokiai, muzika, paveldėti ir kaskart atnaujinami ritualai ir milžiniška žmonių santalkos, jų jausmų, minčių, džiugesio galia. Prie jos prisideda kiekvienas, dovanojantis sumanymus, kuriantis žodžius, garsus ir vaizdus, viską styguojantis, organizuojantis, tas, kuris ruošiasi – mokosi repertuarą, repetuoja ir joje dalyvauja – dainuoja, šoka, groja, kalba, vaidina, žygiuoja, kuris savo noru imasi pagelbėti, jei pritrūksta rankų, kuris klausosi, ateina į renginius ar stebi juos visais šiuolaikinių technologijų siūlomais būdais, dalijasi įspūdžiais, drauge gieda „Tautišką giesmę“… 

Jau beveik šimtmetį gyvuojanti, šimtus tūkstančių dalyvių ir žiūrovų įtraukianti Dainų šventė neabejotinai yra vienas iš įspūdingiausių nacionalinės kultūros reiškinių, stiprinančių šalies tapatybę ir garsinančių jos vardą pasaulyje.

„Pokalbiai prie Vilnelės“ tiesiogiai transliuojami LNKC socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Neturintieji „Facebook“ paskyros, tinklalaides galės stebėti čia: https://www.facebook.com/liaudieskulturoscentras/

Nespėję prisijungti tiesiogiai, tinklalaidžių įrašus patogiu metu galėsite žiūrėti LNKC „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose.

Kviečiame visą kultūros bendruomenę aktyviai jungtis ir stebėti tiesiogines transliacijas, užduoti klausimus diskusijų dalyviams, dalytis įžvalgomis komentaruose.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *