Opera „Tarnaitė ponia“ skambės vilniečių kiemuose!


Sostinės mikrorajonų gyventojai buvo įpratę: nori renginių – važiuok į miesto centrą. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kartu su agentūra „Go Vilnius“ siūlo keisti vilniečių įpročius: keliaujančios operos „Tarnaitė ponia“ komanda rugsėjo savaitgaliais lankysis Rasų ir Pilaitės rajonuose.  


„Tarnaitė ponia“ į vilniečių kiemus atriedės ant ratų įrengtoje scenoje, kurioje telpa ir spektaklio dekoracijos, ir komiškos operos vyksmui pritariančio muzikantų ansamblio ložė. Nemažai Lietuvos regionų spėjusį apvažiuoti pastatymą sukūrė režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė. Vilniuje operos „Tarnaitė ponia“ spektakliai jau buvo pristatyti Valdovų rūmų kieme, Daukanto aikštėje bei Verkių rūmų parke.  


„Vilniaus miesto istorija neatsiejama nuo operos žanro istorijos. Vilnius buvo viena iš nedaugelio Europos sostinių, kurioje opera pirmąkart nuskambėjo anksčiau, nei operos gimtinėje Italijoje pradėjo veikti pirmasis viešas operos teatras. Tuo negalėtų pasigirti nei Londonas, nei Paryžius, tad mes, vilniečiai, turime kuo didžiuotis“, – sako LNOBT direktorius Jonas Sakalauskas.


Agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė teigia, kad Vilniaus 700 metų jubiliejaus tikslas – kurti tikrą, kuo artimesnę Vilniaus gyventojams šventę, kuri pasiektų kuo platesnį ratą mylinčių Vilnių žmonių. „Vasarą skirtinguose sostinės mikrorajonuose surengtas koncertų maratonas „Vilnius – atvira muzikos salė“ parodė, kad gyventojams reikia tokių renginių, kai šventė atkeliauja pas juos į namus. Todėl labai džiaugiuosi, kad šį kartą radome galimybę tiesiai į vilniečių kiemus atvežti operą.

Daugelio jau pamėgtas reginys prisidės prie strateginės Vilniaus krypties įgyvendinimo – gerinti sostinės gyvenamųjų rajonų aplinką, įpūsti gyvybės, paversti juos jaukesniais. Tuo pačiu siekiame kultūrinį gyvenimą  skleisti ne tik Senamiestyje, bet visame mieste“, – sako I. Romanovskienė.  

 
Vilniaus miesto plėtros agentūra „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybė 2021 m. pradžioje pakvietė meno ir kultūros bendruomenes teikti savo pasiūlymus, kaip miesto gyventojai bei svečiai galėtų minėti artėjančią Vilniaus miesto 700 metų sukaktį. Pasibaigus konkursui idėjų įgyvendinimui buvo atrinkti 7 geriausi projektai, tarp jų – ir LNOBT kartu su Valdovų rūmų muziejumi bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija parengta trejų metų trukmės (2021–2023 m.) veiklos programa „Opera.Connect: Vilnius – operos miestas“, padėsianti akcentuoti Lietuvos indėlį Europos operos istorijoje. 


Nemokamai išgirsti ir pamatyti Giovanni Battistos Pergolesi operą „Tarnaitė ponia“ bus galima rugsėjo 17 d. 18 val. Liepkalnio mokyklos kiemelyje (Liepkalnio g. 18) ir rugsėjo 25 d. 18 val. Pilaitės seniūnijos kieme (Vydūno g. 20).  Siekdami geriau valdyti žmonių srautus, ketinančių stebėti spektaklius gyventojų organizatoriai prašo iš anksto registruotis LNOBT „Facebook“ sienoje sukurtuose renginiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *