Šiaulių choras „Tremtinys“ ir Juliaus Janonio gimnazijos vaikinų choras koncertuos prie Šiaulių geležinkelio rampos, “Polifonija” – katedroje

2022 m. birželio 14 d. Lietuvoje buvo minima Gedulo ir vilties diena. Ši diena Lietuvoje vis dar prisimenama su skausmu. 1941 m. birželio 14 d. prasidėjo Lietuvos piliečių trėmimas į Sibirą. Net kai lietuviai per prievartą buvo masiškai tremiami krovininių traukinių vagonuose į nežmoniškas gyvenimo sąlygas, jų nepalaužė begalinis tikėjimas ir negęstanti viltis.


„Tautos istorija gyva, kol ją liudijame, kol kalbame ir prisiminame“,– kalbėjo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.


Birželio 14 d., 11.59 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės visuotine tylos minute buvo pagerbti nukentėjusieji. Vėliau vyko tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu buvo skaitomos tūkstančių tremtinių ir politinių kalinių pavardės, papasakoti jų likimai.


13 val. Šiaulių kultūros centras tradiciškai pakvietė susiburti prie geležinkelio rampos, iš kurios anuomet į tremtį pajudėjo žmonių prigrūsti vagonai. Istoriškai svarbioje vietoje išgyvenimais dalijosi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių filialo vadovė Valerija Jokubauskienė. Minėjime muzikinius kūrinius susirinkusiems skyrė Šiaulių KC choras „Tremtinys“ (meno vad. R. Pečeliūnas), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos liaudies instrumentų orkestras (vad. Regina Vaišnorienė) ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos vaikinų choras.


Po minėjimo visi dalyviai buvo pakviesti į Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, kurioje Gedulo ir vilties dieną pratęsė Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas koncertas „Skriski, skriski Lietuvėlėn“. Koncerte dalyvvos Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga) ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vad. ir vyr. dirig. Linas Balandis). Svarbias trėmimų pradžios metines šiais metais šiauliečiai užbaigė šv. Mišiomis už žuvusius laisvės gynėjus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *