Kvietimas dalyvauti Dainų šventės pristatymo koncerte Paryžiuje

Mieli kolegos, chorų sąjungos nariai chorų dirigentai, 

Kaip minėjau visuotiniame susirinkime, kilo mintis, jog galime surengti 2024-ųjų Dainų šventės, skirtos dainų švenčių šimtmečiui, pristatymą Paryžiuje. Tai būtu du koncertai Madeleine bažnyčioje pačiame Paryžiaus centre – pirmasis 2023 pavasarį, antras – rudenį.

Koncertuose dainuotų iki 130  choristų iš 9 chorų, diriguotų 9 dalyvaujančių chorų dirigentai, programa būtų 1-1,5 val. trukmės, kurios pirmoje dalyje būtų Dainų švenčių pradininko, Lietuvos chorinės muzikos patriarcho Juozo Naujalio motetai (3-4) ir  apie 10 2024-ųjų Dainų šventės repertuaro dainų.

Datos: kol kas numatyta tik pirmojo koncerto data – planuojame, kad tai būtų pirmadienis, balandžio 3 d. (tačiau kol negavome patvirtinimo dėl salės, ta data tik preliminari).

Rudens koncerto datą nustatysime vėliau, kaip ir taisykles rudens projektui – galbūt jas teks pakoreguoti, atsižvelgus į pirmojo koncerto patirtį. 

Užsiregistruoti į projektą kviečiame iki rugsėjo 30 d, paraiškas svarstysime pagal pateikimo laiką pirmumo tvarka – nes jau po visuotinio susirinkimo kai kurie chorų vadovai išreiškė norą, ir juos priimsime. Nepatekusius į pavasario koncertą kviesime vykti rudenį.

Pirmame koncerte dalyvaus 9 chorai: 6 mišrūs ir 3 moterų (moterų chorus įtraukėme į projektą todėl, kad iškart atsirado 3 norintys dalyvauti moterų chorai, diskriminuoti žanro negalime, todėl padidinome bendrą dalyvių skaičių – tikiuosi, kad Madeleine scena tokį kiekį sutalpins. Ir moterų chorų pozicija jau užimta. Laukiame 6 mišrių chorų paraiškų – dalyvauti gali po 15 choristų iš choro, griežtai laikantis balsų balanso: ne daugiau kaip 10 moterų ir ne mažiau kaip 5 vyrai (gali būti 9 moterys ir 6 vyrai, bet negali būti 11 moterų ir tik 4 vyrai).

Visi projekto dalyviai turės atvykti į Paryžių savo (ar juos globojančios įstaigos) lėšomis, nakvyne taip pat turi pasirūpinti patys. Vėliausia atvykimo diena turėtų būti 1 diena prieš koncertą (t.y – jei koncertas vyks 3 balandžio, atvykti reiktų balandžio 2 d. iki 18 val.) – repeticija Madeleine vyks koncerto dieną, bet jei pavyktų, mėgintume gauti patalpą repeticijai koncerto išvakarėse). Žinoma, galite atvykti ir prieš keletą dienų, o išvykti irgi vėliau, t.y. pasinaudokite proga pamatyti Paryžių, o taip pat tokiu būdu, (išsiskirstant per daugiau skrydžių) gauti pigesnių lėktuvo bilietų.

Lietuvos chorų sąjunga apmokės: 

Salės nuomą (Madeleine bažnyčios nuomos kaina priklauso nuo pasirinktos koncerto dienos ir laiko, taip pat nuo salės ir persirengimo patalpų naudojimo trukmės, nuo instrumento nuomos – didieji vargonai, mažieji vargonai, el.instrumentas)

Dirigentams po 400 eur honorarą (tam, kad dirigentas, jeigu jo įstaiga neapmokės komandiruotės, galėtų nusipirkti lėktuvo bilietą ir susimokėti už nakvynę) – tačiau labai tikimės, kad Jūsų įstaiga apmokės komandiruotės išlaidas ir honoraras, kaip ir priklauso, liks dirigentui už choro parengimą ir dirigavimą. Reikiamos formos kvietimą pagal Jūsų prašymus, galėsime parengti.

Taip pat Lietuvos chorų sąjunga mėgins rasti šiam projektui partnerių – Lietuvos nacionalinis kultūros centras gal galės mums duoti reklaminės medžiagos (lankstinukų, bukletų apie Lietuvos dainų šventes), o Lietuvos ambasada Paryžiuje, tikimės, prisidės prie šio projekto viešinimo, o galbūt net padarys priėmimą chorų dirigentams).

Svarbiausia: prieš užsiregistruodami, įvertinkite savo galimybes iki kovo paruošti 4 Naujalio motetus (In monte Olivetti, Omnes amici mei ir dar du kuriuos nors), ir apie 10 dainų iš būsimos dainų šventės (štai pažiūrėjau kolegos A. Vildžiūno pateiktą kūrinių sąrašą ir iškart matau, jog galėtume padainuoti: Augo bernelis, Dėl tos dainos, Dainų dainelės, Čiurlionio keliu, Sidabro lakiūtė, Leliumai, Baltas paukštis, Kur giria žaliuoja, Lietuva brangi – šis sąrašas, suprantama, tik apytikslis. Kai chorai užsiregistruos, sudėliosime tiksliau. Visi dalyvaujančių chorų dirigentai diriguosite.

Taigi, laukiame užsiregistruojant į pirmąjį Dainų šventės pristatymą Paryžiuje 2023 balandžio mėn.

Formą pridedame:Registracijos forma_ParyziusAtsisiųsti

Lietuvos chorų sąjungos prezidentė

Rasa Gelgotienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *