Šventiname choro „Vilnius“ koncerte – jautrūs ukrainiečių muzikos akcentai

Baltai nukloto Vilniaus gatvėmis ir kiemais keliauja muzika – šventinė, kalėdiška, kiek nostalgiška ir viltinga. Sostinės Šv. Kristupo festivalis atveria vartus pasaulio muzikai, patraukliose erdvėse nestigs jausmingų muzikų ir publikos susitikimų. Vienas iš jų – gruodžio 18 d., 13 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje koncerte „Kalėdų žvaigždė“ kvies jautriam susitikimui su ukrainiečių atlikėjais – Veronika Khristyuk (vokalas), Alla Cheres (bandūra, vokalas), Marina Pilipenko (vokalas). Koncerte dalyvaus valstybinis choras „Vilnius“, vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur, dirigentas Artūras Dambrauskas.

Didžiausios metų šventės – tai dovanų laikas. Tačiau nedaugelis žino, jog už jas dalijančio Kalėdų senelio figūros slypi garsus Krikščionių šventasis – Šv. Mikalojus. Jis gerbiamas ir katalikų, ir stačiatikių. Tai – išskirtinai Visuotinės Bažnyčios šventasis. Amžiams bėgant, Šv. Mikalojus įgavo vis daugiau liaudies folkloro bruožų bei keitė savo įvaizdį. Vis tik, iki pat šių dienų, jis išliko tuo, kuris pagelbsti, tuo, kuris žino, kokia dovana šią akimirką brangiausia.

Tad choras Vilnius drauge su Ukrainos muzikais, paruošė nepaprastai gražią ir viltingą programą, kuri, tikėkime, kaip Kalėdų žvaigždė parodys kelią Šv. Mikalojui tam, kad įteiktų laukiamiausią dovaną – taiką ir vienybę. Koncerte skambės ukrainietiškos Kalėdų giesmės, kompozitorių M. Skoryk, M. Leontovič, K. Stecenko, M. Lysenko ir daugelio kitų autorių kūriniai.

Koncerte laukiami visi, jis nemokamas. Laukiame visų – ateikite ir įžiebkime Kalėdų žvaigždę visi drauge!

Organizatorių informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *