RAMYBĖS IR TIKĖJIMO IEŠKOTI MUZIKOJE PAKVIETĖ ANTONIJAUS VIVALDŽIO „GLORIA“

Paskutinį 2022 metų ketvirtadienį, gruodžio 29-ąją, Šiaulių Šv. Jurgio bažnyčioje, po šv. Mišių, Šiaulių “Atžalynas” atliko italų kompozitoriaus Antonijaus Vivaldžio „Gloria“. Šis prieš daugiau nei tris šimtus metų sukurtas itališkas šedevras savo dramatizmą ir ekspresiją žiūrovams atskleidė per choristų ir vokalistų balsų bei instrumentinės muzikos sintezę.

Šiemet trisdešimtąjį veiklos sezoną Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“ (nuotr., meno vadovas Mindaugas Žalalis) tradiciškai užbaigė kalėdiniu jungtiniu choristų koncertu, kuriame skambėjo gražiausi liturginiai kūriniais. Choras per ilgą gyvavimo laikotarpį yra žinomas ir kviečiamas į įvairius renginius, festivalius bei konkursus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, kur yra įvertintas įvairiais laureatų vardais, I ir II laipsnio diplomais. Kamerinis choras „Atžalynas“ – vienas iš nedaugelio Lietuvos meno mėgėjų kolektyvų, kasmet parengiantis naujas programas ir jas atliekantis visoje Lietuvoje, o šių metų pradžioje išleido ir žiūrovams pristatė kompaktinę plokštelę „Choriniai susitikimai“.

„Visas kalėdinis periodas dažnai tampa vienu dideliu šurmuliu, tačiau mes šiais metais ir toliau puoselėjame gražią tradiciją žmones džiuginti sakraline muzika. Šį gruodį bažnytinėje aplinkoje skambėjęs brandus baroko epochos kūrinys kvietė atrasti ramybę ir harmoniją, tad simboliškai artėjančių naujųjų metų proga ir linkiu visiems – atraskite savyje dvasinę ramybę“, – sakė Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Antonijaus Vivaldžio „Gloria“ – tai vienas pakiliausių sakralinės muzikos chorinių kūrinių. Originaliausio ir įtakingiausio savo kartos italų kompozitoriaus dvylikos dalių kūrinys kupinas tikėjimo ir šlovinimo, o hipnotizuojančios melodinės variacijos klausytoją nukelia į ramybės ir vilties paieškas savyje ar savo artimajame.

Šiųmetiniame kalėdiniame koncerte dalyvavo ir Antonijaus Vivaldžio „Gloria“ su klausytojais pasidalino Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vadovas ir dirigentas Mindaugas Žalalis), Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata solaris“ (meno vadovas Vilhelmas Čepinskis), solistai – Aušra Kinderė (sopranas), Indrė Burškienė (sopranas), Inesa Brazytė (mecosopranas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *