Trumpas interviu su naujai išrinkta LCHS prezidente Rasa Gelgotiene: esu optimistė!

Pasveikinę naujai išrinktą Lietuvos chorų sąjungos prezidentę Rasą Gelgotienę, uždavėme keletą klausimų apie praeitos kadencijos ir ateinančios darbus bei rūpesčius.

Choras.lt: Per pirmąją savo kadenciją daug nuveikėte: išrūpinote  LCHS kūrėjų sąjungos statusą, įkūrėte LCHS interneto tinklalapį, subūrėte Vilniaus ir Lietuvos chorus į bendrus renginius-festivalius ir daugybė kitų darbų. Kas Jums pačiai reikalavo daugiausia pastangų ir atrodo svarbiausia?

Rasa Gelgotienė: man svarbiausia atrodo ,,išjudinti” pačius mūsų sąjungos narius, kad jie darytų kad ir nedidelius renginukus visoje Lietuvoje, kreiptųsi į mūsų sąjungos Tarybą finansinio palaikymo ir kad tas judėjimas  plėstųsi per visą Lietuvą ir apimtų net ir tolimiausius kampelius ir mažiausius miestelius.
Kitas svarbiausias reikalas – kelti dirigento profesijos prestižą, įtakoti visas valdžios įstaigas, institucijas ir visų renginių organizatorius traktuoti MEGĖJŲ choro dirigentus kaip PROFESIONALIUS muzikantus, ir jiems mokėti garbingus atlyginimus už jų darbą, o už papildomą veiklą (dalyvavimą festivaliuose, jungtinių chorų projektuose ir pan.) – honorarus.

Choras.lt: Ko vis dėlto nepavyko pasiekti (o planavote)? Ir apskritai, ar sunkiai susitaikote su nesėkmėmis?

Rasa Gelgotienė: šitas darbas neturi pabaigos – tikrai nemažai padaryta, bet dar daugiau darbų laukia, nes mūsų veiklos laukas labai platus. Su nesėkmėmis susitaikau lengvai, gal kokią dienelę ar keletą dienų gal ir būnu liūdnesnė, bet dažniausiai nesidairau atgal, o visada žiūriu tik į priekį. Ir esu labai didelė optimistė.

Choras.lt: Šioje kadencijoje turbūt svarbiausia užduotis – su LNKC pasiruošti ir surengti Lietuvos Šimtmečio dainų šventę. Kokių iššūkių laukiate, kokia LCHS prezidentės rolė šiame darbe?

Rasa Gelgotienė: Dainų šventę rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, jis skelbia konkursą kūrybinei grupei, toliau  jau dirba  ta grupė. Chorų sąjunga turi būti patariamasis organas, kai reikia ekspertų viskam – repertuaro patvirtinimui, konkursų komisijų sudarymui, perklausų grafikų ir komisijų sudarymui – kadangi Chorų sąjungos Taryboje yra ryškiausi Lietuvos chorų dirigentai, turintys didelę patirtį ir profesionalumą – į juos turėtų būti kreipiamasi visais svarbiausiais chorinio gyvenimo klausimais, vienas iš tokių ir yra Dainų šventė. Siekti, kad į Chorų sąjungos nuomonę būtų įsiklausoma – tai yra svarbiausias uždavinys. Tada ir ėjimo į Dainų šventę procesas bus sklandus, nes jis bus aprobuotas visos chorvedžių bendruomenės išrinktų šios profesijos meistrų, kuriems balsavimu pasitikėjimą parodė visuotinis Chorų sąjungos susirinkimas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *