LMTA studijų miestelio statybose iškeltas vainikas

Pradeda materializuotis ilgai puoselėta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bendruomenės svajonė turėti savo studijų miestelį. Vasario 10 d. Olandų gatvėje Vilniuje vykstančiose statybose iškeltas vainikas, simbolizuojantis pastatų laikomųjų konstrukcijų statybų pabaigą. Vainikas iškeltas virš Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko pastatų.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) įgyvendina investicinį projektą „LMTA studijų miestelio, Olandų g. 21A, Vilniuje sukūrimas“. Projekto metu planuojama pastatyti 8 pastatų Studijų miestelio kompleksą, skirtą muzikos, teatro, kino, šokio meno sričių studijoms, tyrimams ir kūrybai. Naujai statomame LMTA Studijų miestelyje, virš pirmųjų pastatų – Teatro ir kino fakulteto (TKF) bei Mažojo salių bloko (MSB) vasario 10 d. iškeltas vainikas. Šis vainikas simbolizuoja TKF ir MSB laikomųjų konstrukcijų statybų pabaigą. Toliau tęsiami darbai statinių viduje (vamzdžių, elektros instaliacijos tiesimas, apdaila ir kt.).

Įkurtuves planuojama švęsti šių metų rudenį. LMTA Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko durys atsivers ne tik Akademijos studentams, dėstytojams bet ir plačiajai visuomenei, Vilniaus miestui. Tai bus unikalios erdvės, pirmą kartą Lietuvos istorijoje suprojektuotos ir statomos profesionalaus teatro, kino ir šokio meno studijoms. Tikimasi, kad naujoji meno studijų erdvė suteiks daugiau galimybių vilniečiams ir miesto svečiams susipažinti su LMTA studentų ir dėstytojų statomais teatro ir šokio spektakliais, dalyvauti filmų peržiūrose ir kituose meno ir tyrimų renginiuose.

Pasak LMTA rektorės doc. dr. Juditos Žukienės: „Šiuo metu pradeda materializuotis ilgai puoselėta Akademijos bendruomenės svajonė. Tikiuosi, kad ji taps traukos centru norintiems studijuoti, dalintis patirtimi ir kurti, o moderni infrastruktūra skatins kūrybines inovacijas.“

LMTA Studijų miestelio TKF ir MSB pastatų statybas vykdo generalinis rangovas UAB „Infes“. Pasak generalinio statybos rangovo projektų direktoriaus Martyno Valančiaus: „Iškeltas vainikas pažymi vieno iš statybos etapų pabaigą ir pagerbia žmonių darbą. Smagu, kad itin gilias šaknis turinti tradicija yra puoselėjama iki šios dienos.“

LMTA Studijų miestelio Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko statybos yra finansuojamos iš LMTA nuosavų ir Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšų, pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Investicijos į švietimą, profesinį mokymą, skirtos švietimo ir mokymo infrastruktūrai tobulinti, siekiant suteikti įgūdžių ir užtikrinti mokymosi visą gyvenimą galimybę“, 9.1.1. uždavinio „Tobulinti ir koncentruoti studijų infrastruktūrą, siekiant aukštesnės studijų kokybės“, 09.1.1-CPVA-V-720 priemonę „Studijų aplinkos ir infrastruktūros koncentravimas, tobulinimas ir informacinių sistemų plėtra“. 

LMTA informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *