„Dobilas“ jau ketvirtąjį kartą suskambino skverus

Šiemet rugsėjis – nuostabus ir neįtikėtinas vasaros tęsinys…, tad mes, „Dobilo“ choristai, negalėjome likti užsisklendę patalpose. O juk ir Vilniaus miesto savivaldybė mus paskatino išeiti į vieną iš sostinės skverų projektu „Skambantys skverai“ bei pradžiuginti sostinės praeivius a cappella atliekamomis dainomis, kurios visada pulsuoja gyva emocija ir jauduliu.

Tai jau ketvirtasis kartas, kai Lietuvos Žemės ūkio ministerijos choras „Dobilas“ dalyvauja šiame projekte, primindamas senas geras dainas ir pristatydamas klausytojams šiek tiek naujo repertuaro. Šiemet tokį šiltą ir jaukų rugsėjo 28-osios vakarą, kai diena palieka darbus ir užslenka vakaro ramybė, šviesos ir tamsos akistatoje suskambėjo lietuviškų kūrinių mozaika: Vydūno „Lietuva“, Juozo Naujalio pagal Maironio žodžius sukurta „Už Raseinių ant Dubysos“, Juozo Gudavičiaus pagal Ksavero Sakalausko – Vanagėlio žodžius „Kur giria žaliuoja“, lietuvių liaudies daina „Tris dienas tris naktis“, Jono Tamulionio išplėtota lietuvių liaudies daina „Buvo dūda Vilniuj“, Nijolės Sinkevičiūtės daina Vlado Braziūno eilėmis „Žydi akmenys ir medžiai“. O kadangi Vilnius jau nuo Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino laikų yra atviras ir visus tuos 700 metų pulsuoja įvairių tautų kultūrų ir kalbų atmosfera, atlikome ir keletą kūrinių kitomis kalbomis: lotynų kalba 1667- 1734 m. gyvenusio Grzegorz Gerwazy Gorzcycki kūrinį, skirtą švenčiausiajai Mergelei Marijai „Omni die dic Mariae“ ir giesmę ispanų kalba „Riu riu chiu“.

Atrodo, kad ne tik praeivius sustabdėme pasiklausyti, bet ir dienos bei nakties stichijas nustebinome savo dainomis, juodai balta apranga, laisve ir meile savo gimtinei. Ačiū vadovui Ignui Garlai, kuris mums padeda išdainuoti, tai ką kalba mūsų širdys.

Parengė Vitalija Fokienė

Už nuotrauką dėkojame Ramunei Čiuželei

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *