Budapešto širdyje skambėjo lietuviškos ir latviškos dainos

Spalio 16  dieną  pačioje Budapešto širdyje esančioje  seniausioje, nuostabios akustikos Ėmimo į dangų bažnyčioje skambėjo lietuviškos ir latviškos dainos. Lietuvos ir Latvijos ambasadų kvietimu į Budapeštą vyko Vilniaus universiteto choras VIRGO ir kamerinis orkestras, Liepojos universiteto choras ATBALSS  ir Klaipėdos Žvejų kultūros rūmų choras DANGĖ. 

Į koncertą susirinko gausus diplomatų būrys iš pačių įvairiausių šalių. Savo kalbose Lietuvos Ambasadorius Vengrijoje p. Mindaugas Rukštelė ir Latvijos Ambasadorė p. Agnese Kalnina kalbėjo apie Baltų vienybės dieną, bendrą istoriją, dar  tryliktame amžiuje Saulės mūšį laimėjusias susivienijusias baltų gentis ir bendrus mūsų abi šalis  vienijančius dalykus – kalbą, kultūrą  ir dainų šventes.

Koncerto programoje skambėjo orkestro atliekama  F. J. Gosseko  simfonija B-dur  (dirig. Modestas Jankūnas),  lietuviškos ir latviškos dainos – R. Jermako ,,Dzied masina tu pret mani, ” O.Gravičio ,, Rozem kaisu istabinu”, l.Jekabsonės ,,Dziedat meitas savo dziesmu”, kurias dirigavo Ilze Valce,  V.V. Barkausko  ,,Dangaus upė ” ir  K. Daugirdo ,,Užaugo liepa”  (dirigavo Judita Kiaulakytė),  o finale nuskambėjo  Vytauto Miškinio  neseniai merginų chorams sukurtas kūrinys ,,Keturi žvilgsniai į Saliamoną” (dirigavo Rasa Gelgotienė).  Šį nuostabų kūrinį merginų chorai bei orkestras parengė per rugsėjį, o iki spalio vidurio jau įvyko net keturios šio kūrinio premjeros – Liepojoje, Klaipėdoje, Vievyje ir Budapešte. Dirigentė Rasa Gelgotienė apie kūrinį atsiliepė taip: ,,Tai nuostabus kūrinys, kurio tema, turinys, siužetas nepaprastai atliepia merginų prigimtį – tai kūrinys apie meilę, apie jausminius  vidinius merginos, moters  išgyvenimus, parašytas  jaudinančia muzikine kalba. Unikali ir kūrinio struktūra  – pirmą, antrą ir ketvirtą dalis atlieka choras ir orkestras kartu, o trečioje dalyje žodinis tekstas išnyksta, palikdamas visą didžiulį emocinį krūvį  instrumentinei kalbai – orkestrui. Manau, kad tai nuostabus kūrybinis autoriaus atradimas. Taip pat ir mums, atlikėjams, tenka kiekvieną kartą pasinerti į šio kūrinio sukeliamus išgyvenimus ir atrasti  šią dar vieną Saliamono giesmių giesmės traktuotę, kuri mus labai jaudina ir, manau, kelia nuoširdų susižavėjimą taip pat ir klausytojams.”

Po koncerto visi atlikėjai sulaukė ilgų aplodismentų, abiejų ambasadorių padėkų. O taip pat choristės ir orkestrantai suspėjo pamatyti ir Budapešto grožį, apsilankyti Operos teatre bei muziejuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *