Panevėžio muzikinio teatro choras – Kultūros ir meno premijos laureatas!

Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno taryba paskyrė premiją Panevėžio muzikinio tetaro chorui (vadovas Giedrius Pavilionis). Sveikiname!

Panevėžio muzikinio teatro choras šiemet mini 30 metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Per teatro gyvavimo laikotarpį Algirdo Viesulo vadovaujamas kolektyvas dalyvavo beveik dvidešimtyje teatro pastatymų, svarbiausi jų – F. Lehar „Linksmoji našlė“, Ž. Žilbero „Dorovingoji Zuzana“, R. Rodgers „Muzikos garsai“, B. Kutavičiaus „Strazdas – žalias paukštis“ ir kt. Choras taip pat rengia lietuvių kompozitorių, sakralinės muzikos, lietuvių liaudies dainų programas, kurias pristato valstybinių švenčių ir ceremonijų metu. Choro artistai teatro miuzikluose, operetėse ne tik atlieka vokalines partijas, bet ir kuria antraplanius vaidmenis, rengia bendras programas su Panevėžio muzikinio teatro kolektyvais – orkestrais, kvartetu, Šiaulių valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“, valstybiniu choru „Vilnius“, Lietuvos kariuomenės orkestru.

Vienas ryškiausių pastarųjų metų kolektyvo kūrybinės veiklos pasiekimų – 2023 m. rudenį įvykusi J. Vaitkaus režisuotos B. Kutavičiaus operos-poemos „Strazdas – žalias paukštis“ premjera. Sudėtingam pastatymui buvo suburta muzikos profesionalų komanda: operos-poemos muzikos vadovas ir dirigentas, LMTA doktorantas Imantas Jonas Šimkus, pagrindinį – Moters-paukštės – vaidmenį sukūrė „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Gunta Gelgotė ir solistė Salomėja Petronytė, Vyro-paukščio – baritonas Raimundas Juzuitis. Kaip ir pirmą kartą, kūrinį režisavo Jonas Vaitkus. Mistišką, net ritualinę atmosferą premjeroje itin sustiprino Ingos Fontez-Sakurako choregrafija, Arvydo Gudo scenografija ir dizainerės Kristinos Kruopienytės kostiumai. Žymus lietuvių teatro ir kino režisierius, teatro pedagogas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, operos-poemos „Strazdas – žalias paukštis“ režisierius J. Vaitkus sakė: „Man pačiam, kaip kūrėjui, buvo labai svarbu ir smalsu išvysti trečiąjį „Strazdo – žalio paukščio“ variantą. Šis pastatymas išskirtinis tuo, kad viskas skambėjo gyvai, o tai atlikėjams sukėlė iššūkių, jiems reikėjo ir dainuoti, ir judėti. Džiaugiuosi pamatęs šiandienos „Strazdą“, smagu, kad atlikėjams kiekvienas momentas scenoje buvo svarbus ir išgyventas.“

Choreografės I. Fontez-Sakurako sujungti tautiniai ir japonų avangardinio buto šokio motyvai išryškino gilią mūsų tautos istoriją. „Nors iš pradžių būta daug ieškojimų, pritariau režisieriaus įžvalgoms ir matydama rezultatą drąsiai galiu teigti, kad buto šokio technika papildytas judesys puikiai tiko šiam pastatymui“, – sakė I. Fontez-Sakurako.

„Strazdas“ į mūsų teatro sceną atskrido ypatingomis aplinkybėmis – iš pradžių turėjome tik kompozitoriaus partitūros rankraštį ir garso įrašus. Nuostabu, kad kiekvienas, patikėjęs idėja, įnešė neįkainojamą indėlį ir visiems susitelkus pavyko atlikti reikšmingą darbą, kuriuo šiandien galėjo džiaugtis ir patys kūrėjai, ir žiūrovai. Operos-poemos pastatymas sutelkė ir Panevėžio miesto įstaigas. Svarbus premjeros partnerės – Panevėžio muzikos mokyklos – indėlis. Taip pat džiaugiuosi, kad šį vakarą operą-poemą išvydo ne tik žiūrovai iš Panevėžio, bet ir iš visos Lietuvos. Didžiuojamės, kad premjerą stebėjo pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, Dalia Kutavičienė, Juozas Domarkas ir dar daug garbingų svečių. Tikiu, kad naujai atgimęs „Strazdas – žalias paukštis“ tęs savo skrydį dar ilgai“, – sakė teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

1000 eurų vertės Kultūros ir meno premija laureatui – Panevėžio muzikinio teatro chorui (nuo 2024 m. sausio chorui vadovauja Giedrius Pavilionis) – bus įteikta iškilmingame renginyje, kuris vyks balandžio 15 d. teatre „Menas“. (Įėjimas su kvietimais).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *