KAUNO JUOZO GRUODŽIO KONSERVATORIJOS MIŠRUS CHORAS ŠVENČIA 100-METĮ!!!

2024 metais Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mišrus choras švenčia savo garbingą gyvavimo šimtmetį. Ši proga yra ne tik svarbi kolektyvo istorijai, bet ir puiki galimybė pažymėti Lietuvos chorinės muzikos tradicijų didybę bei išskirtinį indėlį į šalies kultūros gyvenimą.

Ženklinant šią išskirtinę progą choro vadovė Vilma Masienė kartu su ilgamete chormeistere ir dirigente Ramute Štreimikyte inicijavo chorinės muzikos koncertų ciklą pavadinimu „Čia mūsų namai“, kuris prasidėjo dar praėjusių metų gruodį ir tęsiasi iki šiol.

Minint choro 100-metį, „Čia mūsų namai“ cikle dalyvauja chorai, kuriems vadovauja Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos absolventai. Šis ypatingas akcentas ne tik atspindi konservatorijos ilgametę tradiciją ir jos reikšmę Lietuvos chorinei muzikai, bet ir leidžia pagerbti specialybės dėstytojus ir jų auklėtinius, išgirsti jų chorus. Tai puikus būdas prisiminti praeitį, švęsti dabartį ir kurti ateitį.

Balandžio 13 dieną Kaune įvyko devintasis „Čia mūsų namai“ koncertas, kuriame dalyvavo trys chorai: Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos vyrų choras „Sakalas“, vadovas Romas Makarevičius; Marijampolės kultūros centro kamerinis choras “Suvalkija”, vadovė Virginija Junevičienė; Klaipėdos universiteto mišrus choras “Pajūrio aidos”, vadovas doc. Algirdas Šumskis.

Koncerto garbinga viešnia buvo Algirdo Šumskio ir Ramutės Štreimikytės specialybės dėstytoja Liucija Valatkienė, kuri šiemet švenčia 85 metų jubiliejų.

Devyniuose „Čia mūsų namai“ koncertuose dalyvavo 23 chorai iš Kauno (15), Klaipėdos (1), Marijampolės (1) ir Vilniaus (6). Kauniečiai bei jų svečiai turėjo puikią progą mėgautis ne tik savo pačių mylimais ir gerai žinomais chorais, bet ir išgirsti kūrybingus svečių kolektyvus iš Klaipėdos, Marijampolės ir Vilniaus. Kiekvienas choras pasižymėjo savo unikaliu braižu, stiliumi bei chorinių kūrinių interpretacijomis.

Šie ciklo koncertai aktyviai prisidėjo prie Lietuvos chorinės muzikos kultūros puoselėjimo ir populiarinimo. Jie suteikė neįkainojamą galimybę visiems dalyvavusiems šventės svečiams susiburti, pasidžiaugti ir dalintis šiltais prisiminimais, nuostabiomis akimirkomis praleistomis Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje.

Chorinės muzikos koncertų ciklo organizatorės kviečia į paskutinį, dešimtąjį, renginį, kuris vyks gegužės 8 dieną Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos koncertų salėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *