Gydytojai ir operos solistai persirgusiuosius COVID-19 kviečia į kvėpavimo pamokas

Gegužės 10 d., pirmadienį, startuoja laidų ciklas „Įkvėpti gyvenimo“, skirtas žmonėms, besistengiantiems greičiau atstatyti savo sveikatą po koronaviruso infekcijos ar tiesiog norintiems išmokti taisyklingo kvėpavimo pratimų. Šalies medikai, psichologai ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai susivienijo bendram tikslui – padėti lengviau
įveikti pokovidinį sindromą, pasitelkiant įvairias kvėpavimo technikas. Pasidalinti savo patirtimi, kas yra COVID-19, jau galėtų daugiau nei 250 tūkst. Lietuvos gyventojų. Deja, apie šį susirgimą dar ilgai primena įvairūs liekamieji reiškiniai, iš kurių dažniausi – susilpnėjęs fizinis pajėgumas, kvėpavimo ir nerimo sutrikimai.


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Kultūros ministerija (KM) ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) drauge parengė laidų ciklą „Įkvėpti gyvenimo: kvėpavimo pamokos persirgusiems COVID-19 ir ne tik“, kuriame žymūs šalies medikai, psichologai bei teatro artistai dalinsis sveikatos ir geros savijautos patarimais, mokys pilnavertišką kvėpavimo funkciją greičiau atstatyti padedančių pratimų.


„Šiandien pasaulio mokslininkai priskaičiuoja net iki 200 skirtingų pokovidinio sindromo simptomų, todėl COVID-19 yra vertinama kaip chameleoniška liga – kiekvienam ji yra individuali, ir požymiai būna saviti. Bet kokiu atveju COVID-19 neturi palikti jokių požymių, todėl negalime būti tolerantiški liekamiesiems simptomams. Juos galime įveikti, tik reikia kasdienių pastangų“, – tvirtina vienas iš laidos dalyvių, LSMU Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos vadovas prof. Raimondas Kubilius (nuotr.).


Profesionaliais patarimais taip pat dalinsis gydytoja otorinolaringologė Austėja Pečeliūnienė, LSMU Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos vadovas, šeimos gydytojas prof. Leonas Valius, LSMU Kauno klinikų Kineziterapijos skyriaus vadovė, kineziterapeutė doc. dr. Inesa Rimdeikienė, psichologai dr. Akvilė Daniūnaitė ir Paulius Rakštikas.


Daugeliui LNOBT artistų taisyklingas kvėpavimas yra itin svarbus, nuo jaunų dienų lavinamas įgūdis, be kurio jie nesugebėtų gerai atlikti savo darbo ir džiuginti žiūrovų. „Įkvėpimas menininkui pats svarbiausias dalykas. Be jo nesukursi jokio kūrinio. Įkvėpti menininkai sukuria spektaklius, įkvepiančius žiūrovus naujam gyvenimui ar pabėgimui nuo kasdienės rutinos. Bet kūrybinis įkvėpimas neįmanomas be teisingo kvėpavimo – paprasto dalyko, lydinčio mus nuo vaikystės. Kviečiu pažinti kvėpavimo pasaulį, kuris leidžia išvengti įvairių negandų ir yra vienas iš esminių elementų, kuriančių teisingas emocijas ir formuojančių teisingus gyvenimo įpročius“, – pristatydamas pirmąjį tokio pobūdžio laidų ciklą šalyje, kalbėjo jo iniciatorius, LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.


Ciklo laidose taip pat dalyvaus operos solistai Regina Šilinskaitė, Rafailas Karpis, Vladimiras Prudnikovas, Kostas Smoriginas, baleto artistas Igoris Zaripovas, LNOBT orkestro klarnetų grupės koncertmeisteris Rimantas Ramanauskas.


Pirmąją „Įkvėpti gyvenimo“ laidą kviečiame žiūrėti jau pirmadienį, gegužės 10 d., 12 val. Penkių laidų ciklą bus galima stebėti LNOBT ir SAM „Facebook“ bei „YouTube“ platformose, taip pat LRT „Facebook“ paskyroje. „Įkvėpti gyvenimo“ laidas visada galėsite patogiai peržiūrėti ir LRT.lt Mediatekoje. Nauja patarimų ciklo laida žiūrovų auditoriją pasieks kiekvieną pirmadienį.


SAM ir LNOBT informacija

Lauryno Meškutavičiaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *