„Ilgesiui ir vilčiai“ – koncertų ciklas, skirtas Šiaulių kėlėjams Frenkeliams


Choro „Polifonija“ inicijuotas projektas skirtas žydų kultūros aktualizavimui ir pristatymui Lietuvoje. Nuo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikų Lietuvos žydai yra neatskiriama visuomenės dalis, o jų indėlis į Lietuvos valstybingumą, istorijos, kultūros ir mokslo raidą neginčijamas. Garsiausias žydų tautos atstovas Šiauliuose – Chaimas Frenkelis – vienas geriausių visų laikų Lietuvos verslininkų, išgarsinęs XX amžiaus pradžios Šiaulius kaip pasaulinį odų apdirbimo centrą. Chaimas, jo žmona Dora, sūnus Jokūbas su žmona Roza garsėjo kaip dosnūs mecenatai ir filantropai. Verslą iš savo tėvo perėmęs Jokūbas Frenkelis turėjo didžiulį autoritetą ir buvo labai gerbiamas ne tik savo tautiečių, bet ir lietuvių.


Garsiosios šeimos garbei dedikuota nauja muzikinė kompozicija – septynių dalių siuita „Ilgesiui ir vilčiai“. Kūrinio teksto autorius Vladas Braziūnas dalijasi savo mintimis: „Kūrinio siekis kaip ir menoros – meno kalba kūnyti šviesos pergalę prieš tamsą, kiekvienoje iš septynių siuitos dalių simboliškai įžiebiant po vieną menoros žvakę, aliuziškai ją siejant su Frenkelių, pirmiausia Chaimo, Doros ir Jokūbo, gyvenimų ir darbų epizodais, jų šviesa Šiauliuose ir Lietuvoj, apskritai su žydų ir lietuvių sambūviu, šimtmečių šalìgreta, net ir nevilty negęstant ilgesiui ir vilčiai“.


Muzikos autorius – žinomas Lietuvos chorvedys, kompozitorius, aranžuotojas Gintautas Venislovas. Verta paminėti, kad kūrinio atlikėjų sudėtis labai neįprasta – opusas bus skirtas mišriam chorui, birbynei, elektrinei gitarai, kontrabosui ir perkusijai.


Renkantis vietas naujosios kompozicijos atlikimui, orientuotasi į jų istorinę vertę. Tai valstybės saugomi architektūros paminklai, susiję su žydų tikėjimu, kultūra ir istorija, šiuo metu restauruoti ir pritaikyti visuomenės kultūriniams poreikiams: Pakruojo, Joniškio sinagogos, Šiaulių Ch. Frenkelio vila.


Renginiai vyks:
Rugsėjo 18 d., šeštadienį, 15 val. Pakruojo sinagogoje
Spalio 15 d., penktadienį, 18 val. Joniškio raudonojoje sinagogoje
Spalio 16 d., šeštadienį, 15 val. Šiaulių Ch. Frenkelio viloje


Atlikėjai:
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Egidijus Ališauskas (birbynė)
Matas Ričkus (elektrinė gitara)
Dainius Rudvalis (kontrabosas)
Arkadijus Gotesmanas (perkusija)
Dirigentas Linas Balandis
Režisierė Nomeda Bėčiūtė, skaitysianti Vlado Braziūno ir Grigorijaus Kanovičiaus eiles


Renginiai nemokami

Į renginį klausytojai bus įleidžiami tik su GALIMYBIŲ PASU.
Renginiai įvyks vadovaujantis tuo metu galiojančiomis SAM rekomendacijomis.
*Dėl nenumatytų COVID-19 sukeltų aplinkybių organizatoriai pasilieka teisę keisti renginio datas.
Iš anksto registruojantis į renginius, prašome kreiptis telefonu +370 651 40645 arba el. paštu julija@polifonija.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *