Spalio 9-tąją – pirmoji “Klasika visiems” repeticija VU Didžiojoje auloje Čiurlionio gatvėje

Beveik metus kentėję dėl pandemijos sukeltų trukdžių, chorai ir choristai buriasi ir džiaugiasi vienas kito draugyste bei galimybe būti ir dainuoti kartu. Spalio 9 d. 11 val. ryto į Čiurlionio gatvėje Vilniuje stūgsančius VU Gamtos fakulteto pastatus rinksis keli šimtai dainininkų pirmajai “Klasika visiems” repeticijai. Didžiojoje VU auloje prasidės 9-tasis “Klasika visiems” projektas: bus repetuojama C. Orffo “Carmina Burana”, su choristais dirbs chormeisteriai Ignas Garla, Nerijus Masevičius ir projekto meno vadovė ir vyr. dirigentė Rasa Gelgotienė.

Kaip teigia vienas organizatorių – choro dirigentas Ignas Garla – dabar yra prisiregistravę 103 altai, 98 sopranai, 27 bosai ir 14 tenorų. O kuriais metais projektas pritraukė daugiausia dainininkų? “Manau, pirmi trys kartai buvo gausiausi, – atsakė R. Gelgotienė, – tuomet mes neribojome choristų skaičiaus ir, tiesą pasakius, net nežinojome tiksliai, kiek jų būdavo 🙂 Manau, tais metais būdavo per 400 dainininkų. Naujiems choro laiptams teko nemenkas išbandymas išlaikyti tokį gausų choristų būrį! Dabar mes ribojame moterų skaičių. Jos aktyvesnės už vyrus, todėl siekdami bent šiokio tokio balsų balanso esame priversti apriboti sopranų ir altų skaičių.”

O ar yra koks nors apribojimas (diskriminacija!?) pagal amžių? R. Gelgotienė: “Dalyvių amžiaus neklausiame, bet pamenu dainavusį nemutavusį berniuką – spėju, jam buvo apie 13-14 metų. Vyriausiam dalyviui galėtų būti 80, o gal ir daugiau 🙂 Kai kurie mūsų senjorai atrodo daug jaunesni nei yra iš tiesų!”

Paprastai rašantieji apie “Klasika visiems” projektą pabrėžia, kad čia susirenka dainininkai iš visos Lietuvos. Ar yra galimybė užsiregistruoti ir atvykti iš užsienio? R. Gelgotienė: “Taip, dainininkai iš užsienio registruojasi jau gal nuo trečio projekto. Ir šiais metais turime prisiregistravusią sopranę iš Kijevo. Tarptautiškiausi metai buvo 2017-ieji – buvo grupė dainininkų iš Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Ukrainos. Apie projektą daug pasakoja VU choristai, jie yra ir projekto mokytojai, ir ambasadoriai. VU chorų gastrolių metu studentai mėgsta daug bendrauti ir užsienio kolegos “užsikabina” už šios idėjos. Registruojasi į projektą ir perka lėktuvų bilietus į Lietuvą! Neretai ir apsigyvena pas mūsų studentus, ar  VU alumnus.”

Kodėl pasirinkta būtent C. Orffo “Carmina Burana”? R. Gelgotienė: “Carmina Burana” todėl, kad tai visų mėgiamas, energingas, gyvenimo džiaugsmą teigiantis kūrinys! …po visų tų karantinų norėjosi būtent tokio optimistiško kūrinio!”

Ar jau galite paskelbti, kokie profesionalai talkins projekto chorui?

R. Gelgotienė: “Šiais metais mums talkins šie profesionalai: solistai Gunta Gelgotė (sopranas), Mindaugas Jankauskas (tenoras), Steinas Skjervoldas (bosas), pianistai Rokas ir Sonata Zubovai bei mušamųjų ansamblis „Giunter Percussion“ (vadovas Pavelas Giunteris).”

Generalinė repeticija ir “Klasika visiems” koncertas vyks lapkričio 20 d. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

Registruotis adresu: http://new.promusica.lt/projektai/klasika-visiems/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *