Lietuvos kultūros sostinės metus Neringoje vainikavo Vytauto Kernagio kūryba

Visus metus Neringos kopomis keliavęs kultūros karavanas trumpam stabtelėjo. Kultūros sostinės simbolis – gintarinis medelis – perduotas kitam kultūrą puoselėjančiam ir švenčiančiam miestui – Alytui. Lapkričio 20 d. ta proga Neringa pakvietė į koncertą „Tu esi man… Pasilik“, skirtą maestro Vytauto Kernagio 70-ajam jubiliejui, kurio metu ir vyko 2022-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinės titulo perdavimo Alytaus miestui ceremonija.


Koncerto naratyvas papasakojo visą Vytauto Kernagio kūrybinio gyvenimo kelią. Koncerto pradžia – tai pirmieji akordai ir dainų tekstai legendiniame Vilniaus Brode (dabartiniame Gedimino prospekte), kur sėdėdamas ant suoliuko kūrė jaunasis Vytautas, kurį žinojo visas Vilnius. Būtent tai paskatino filmo „Maža išpažintis“ režisierių A. Araminą Vytautą Kernagį paversti herojumi Benu, kuris plaukė į Nidą ir šiuo metu yra tapęs vienu jos simbolių. Vytauto Kernagio ištarta frazė „Benai, plaukiam į Nidą” skamba žmonių atmintyje.


„Nida ir V. Kernagis tapo neatskiriami. Pirmuosius kartus einant pakrante ir po truputį artėjant link tėčio paminklo būdavo nejauku, nes jis labai tikras, – prisipažįsta TV laidų vedėja, projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021“ ambasadorė Eglė Kernagytė. – Jau kuris laikas prie to pripratau ir kiekvienąkart prisėdu šalia. Mintimis su juo pasisveikinu.“


Koncerte atskleistos dainuojamosios poezijos, kabareto „Tarp girnų“, ir „Dainos teatro“, Tautos šauklio bei kiti Vytauto Kernagio gyvenimo etapai, kurie yra neatsiejama maestro dalis. Vytauto Kernagio gyvenimo istorija prisiminta jo paties dainų tekstais, o autentiški maestro koncertų vaizdo įrašai kūrė pojūtį, jog jis kartu su mumis.


Koncerte dalyvavo atlikėjai Andrius Mamontovas, Raminta Naujanytė-Bjelle, Tadas Motiečius (akordeonas), Irma Belickaitė (smuikas), Juozas Martinkėnas (gitara) ir Neringos moterų choras „Smiltatė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *