Seimo Kultūros komitete pristatyta Nacionalinės koncertų salės – „Tautos namų“ projekto eiga

Seimo Kultūros komiteto birželio 22 d. posėdyje, vykusiame nuotoliniu būdu, Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas ir kultūros viceministras Vygantas Gasparavičius pristatė Nacionalinės koncertų salės – „Tautos namų“ projekto įgyvendinimo klausimą.

Pasak Vilniaus miesto vicemero, sudarytoje darbo grupėje prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos buvo nuodugniai svarstyti techninio projekto klausimai. Pažymėta, kad bendras Nacionalinės koncertų salės „Tautos namų“ komplekso plotas sieks apie 20 000 kv. m. Planuojama, kad Didžioji koncertų salė talpins iki 1700 klausytojų, ji bus pritaikyta klasikinės (simfoninės ir kamerinės) muzikos koncertams.

Mažąją, kitaip – daugiafunkcę, profesionalaus scenos meno, nuo 500 iki 900 vietų salę, planuojama naudoti pačių įvairiausių meno žanrų pristatymui. Trečioji, „Tautos namų“, salė bus skirta ekspozicijų, renginių ir edukacinei veiklai.

Būsimajame komplekse bus įrengta ir repeticijų salė, kuri leis maksimaliai išnaudoti Didžiąją salę renginiams, taip pat suteiks galimybę komplekse vienu metu dirbti keliems orkestrams.

Vilniaus vicemeras T. Gulbinas pabrėžė, kad visuose keturiuose pastatuose renginiai galės vykti vienu metu. Jis pažymėjo, kad šiuo metu projektas dėl įvairių priežasčių vėluoja apie pusantro mėnesio, tačiau „vėlavimas nėra kritinis ir nuo tikslo nėra atsiliekama“.

Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis pabrėžė, kad Lietuva iki šiol neturi klasikinės muzikos atlikėjams skirtos akustinės salės, o tai laikytina „skola ir didžiulė gėda“. Atkreiptas dėmesys, kad Lietuvos kaimyninės valstybės turi kelias tokias sales. Komiteto pirmininkas V. Juozapaitis pažymėjo, kad akademinis menas be valstybės pagalbos neturi galimybės išsilaikyti, o, siekiant sumažinti valstybės finansinę naštą išlaikant Nacionalinę koncertų salę, išeities galbūt galima ieškoti keičiant įstatymus, lengviau įsileidžiant privačius mecenatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *