Ispaniškos muzikos ritmams festivalyje „LNOBT Open“ pritarė griaustinio aidai


Valdovų rūmų kieme pastatytoje didžiulėje scenoje vykstantis festivalis „LNOBT Open“ trečiadienio vakarą pakvietė į koncertą „Ispanijos naktys“, skirtą Lietuvos ir Ispanijos diplomatinių santykių 100-mečiui. Šis koncertas buvo itin lauktas žiūrovų, kurie, neišsigandę temstančiame Vilniaus danguje šokusių žaibų, užėmė visas jiems parengtas vietas.

Koncerto pradžioje publiką pasveikino Ispanijos Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje José María Robles Fraga, pasidžiaugęs reikšminga Lietuvos ir Ispanijos diplomatinių santykių sukaktimi ir priminęs, kad 1636 m. Valdovų rūmuose pirmoji Lietuvoje skambėjusi opera „Elenos pagrobimas“ buvo atlikta būtent Ispanijos didikų garbei.

Tuomet estafetę perėmė LNOBT simfoninis orkestras ir dirigentas Sesto Quatrini. „Labai norėjau diriguoti Enrique’s Granadoso operą „Goyescas“, nes tai itin retai atliekamas kūrinys. Netgi jo partitūra yra rankraštis! 1915 m. sukurta vienaveiksmė opera keturiems solistams, chorui ir orkestrui – tai meilės ir pavydo istorija, kurią sudėtinga atlikti, bet labai gražu klausytis. Tai tarsi Richardas Straussas, prabilęs ispanų kalba“, – taip „Ispanijos naktų“ programą pradėjusį kūrinį yra apibūdinęs LNOBT operos meno vadovas S. Quatrini.

Operos partijas atliko solistai Beatriz Diaz (sopranas), Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), Rafailas Karpis (tenoras) ir Steponas Zonys (baritonas), taip pat LNOBT choro artistė Indrė Anankaitė. Choro partijas atliko LNOBT choras.

Antroje koncerto dalyje pasirodė žymus gitaros virtuozas iš Ispanijos José Manuelis Dapena, kuris kartu su LNOBT simfoniniu orkestru atliko kompozitoriaus Joaquíno Rodrigo Aranchueso koncertą gitarai ir orkestrui. Vasarišku lietumi atgaivinusio vakaro programą užbaigė Isaaco Albénizo Ispaniškoji siuita, kurią kartu su teatro simfoniniu orkestru atliko LNOBT choras (meno vadovas – Česlovas Radžiūnas).


Liepos 6 d. festivalis „LNOBT Open“ kviečia į tradicinį Valstybės dienos šventinį renginį – Amilcare‘s Ponchielli operos „Lietuviai“ koncertinį atlikimą.

Martyno Aleksos nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *