VU “GAUDEAMUS” ir Klaipėdos “Dangė” dalyvavo nuotoliniame chorų konkurse ir laimėjo AUKSO MEDALĮ!

Tarptautinis chorų festivalyje-konkurse “Odesa Cantat”, šiemet vykusiame nuotolinius būdu, dalyvavo du chorai iš Lietuvos – VU mišrus choras “Gaudeamus” (meno vadovė Rasa Gelgotienė) ir Klaipėdos moterų choras “Dangė” (vad. Judita Kiaulakytė). Abu chorai savo kategorijose laimėjo Aukso medalius, su kuo nuoširdžiai sveikiname!

Apie tai, kaip vyko konkursas, trumpai papasakojo R. Gelgotienė:

Kadangi konkursas “ODESA CANTAT”  vyko nuotoliniu būdu, tai chorai buvo kviečiami atsiųsti savo įrašus pagal tam tikrus nurodytus reikalavimus, iš kurių svarbiausias – ne senesni, nei 3 metų įrašai. VU choras Gaudeamus nusiuntė trijų kūrinių įrašus :  V Miškinio “O salutaris”, J.Ustinkovs “Stabat mater” ir D.Zakaro “Da pacem Domine” 

Konkurse dalyvavo 24 chorai iš Ukrainos, Moldovos, Baltarusijos, Rusijos, Kinijos, Latvijos. Vertinimo komisija buvo labai solidi ir didelė – 4 įžymūs chorų dirigentai iš Ukrainos ir du užsienio dirigentai (iš Makedonijos ir Moldovos). Chorai buvo vertinami 30-ties balų skalėje. Dalyviai buvo suskirstyti į daug kategorijų – mišrūs, kameriniai, moterų, vyrų chorai, vokaliniai ansambliai.

Bendroje balų lentelėje VU choras “GAUDEAMUS” gavo 26 balus ir nusileido tik kameriniams chorams, kur du chorai gavo po 27 balus, o Maskvos Čaikovskio muzikos akademijos choras – 28 balus. Kitas lietuvių choras – Klaipėdos moterų “Dangė”  – pelnė 23 balus ir taip pat laimėjo pirmą vietą savo kategorijoje. Nepaprastai džiaugiamės tokiu aukštu įvertinimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *