Marlen Dietrich antikarinę dainą atliko legendinis choras „Ąžuoliukas“

Gruodžio 20 d. 19 val. Vilniaus rotušėje legendinis berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ atliko legendinės kovotojos prieš karą Marlen Dietrich dainą „Where have all the flowers gone?“ (Kur dingo visos gėlės?). Kūrinio melodijos motyvą kompozitorius Pete Seeger paėmė iš ukrainiečių kazokų liaudies dainos, ji priskiriama XX a. politinių antikarinių dainų TOP 20-tukui. Pirmą kartą vokiškai Marlen šią dainą sudainavo 1962 m. Izraelyje ir buvo sutikta labai šiltai. Dainos aranžuotę berniukų chorui parašė vadovas maestro Vytautas Miškinis.

Daugiau nei 80 berniukų ir jaunuolių balsais prabilo žmonijos sąžinė, verkianti dėl karo beprasmiškumo: „Kur dingo visos gėlės? Jas nuskynė jaunos merginos. Kur dingo jaunos merginos? Visos išėjo ieškoti vyrų. Kur išėjo visi vyrai? Jie tapo kariais. Kur dingo visi kariai? Sugulė kapuose. Kur pradingo kapai? Užaugo gėlėmis.”(žodžiai Pete Seeger, Joe Hickerson)

Tradiciniame Kalėdų koncerte „Moterys ir muzika su Ąžuoliuku“ choras taip pat atliko Karlo Jenkins antikarinę dainą iš „The armed man“ ir Stephen Chatman „Elžbietos vasarą“. Likusią programos dalį sudarė moterų kompozitorių Claros Schumann, Maijos Einfelde, Marguerite Canal ir Lili Boulanger kompozicijos smuikui ir fortepijonui. Programos autorės ir atlikėjos – smuikininkė Magdalena Geka ir pianistė Iveta Calite. Latvių kilmės menininkės šiuo metu gyvena ir kuria Paryžiuje ir Liuksemburge. Muzikės buvo įvertintos Vokietijos Opus Klassik konkurse už naują albumą su Maijos Einfelde kūryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *