Kviečia XXX tarptautinis sakralinės muzikos chorų konkursas “Cantate Domino”

Tai seniausias chorams skirtas tarptautinis sakralinės muzikos festivalis ir konkursas Lietuvoje. Jis organizuojamas nuo 1992 metų Kaune. Festivalio įkūrėjas ir meno vadovas – doc. Rolandas Daugėla (nuotr. centre).
Festivalis kviečia susipažinti su įvairiausių chorų ir ansamblių atliekama sakraline muzika, o taip pat atrasti naujas arba pamirštas miesto erdves, pritaikytas vokalinės muzikos renginiams.
Festivalio organizatoriai dalyviams siūlo ne tik puikią galimybę dalyvauti konkursinėse ir koncertinėse programose, bet ir progą pasimėgauti ypatinga Kauno atmosfera. Dalyviai gali susipažinti su miesto istorija, reikšmingiausiomis vietomis ir kultūriniu gyvenimu.
„Cantate Domino“ konkursai ir koncertai organizuojami geriausiose Kauno koncertinėse salėse, gražiausiose bažnyčiose ir vienuolynuose su ypatinga akustika ir istorija.
1992 metais surengtas pirmasis jaunimo kamerinių chorų sakralinės muzikos festivalis „Cantate Domino“ vėliau išaugo į tarptautinį renginį. Iš pradžių jo tikslai buvo gaivinti ir puoselėti sovietmečiu Lietuvoje į paribius nustumtą sakralinę muziką, skatinti chorus ją giedoti ir siekti aukšto meninio lygio.
2004 metais festivalio sumanytojai (Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras ir jo vadovas Rolandas Daugėla) realizavo naują idėją: XII festivalio „Cantate Domino“ dienomis surengtas pirmasis chorų konkursas. Idėja pasiteisino, tad konkursas tapo kasmetiniu.
Per daugiau nei ketvirtį amžiaus „Cantate Domino“ renginiuose dalyvavo daugiau kaip 150 kolektyvų iš įvairių pasaulio šalių. Solidžias programas atliko Bergeno Šv. Marijos bažnyčios pučiamųjų ansamblis (Norvegija), kamerinis choras „Arsmusica Shoumen“ (Bulgarija), Vilniaus berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“, Rygos kamerinis choras „Salve“, berniukų choras „Raffles Voices“ iš Singapūro, ansamblis „Aba Taano“ iš Ugandos, I. J. Paderewskio kamerinis choras iš Lenkijos, jaunimo choras „Ondrasek“ iš Čekijos, Kijevo M. Lysenkos vidurinės muzikos mokyklos merginų choras (Ukraina), Džakartos jaunimo choras (Indonezija), Kauno kultūros centro mišrus choras „Kamertonas“ ir daugelis kitų.

Festivalis vyks 2023 m. spalio 13-15 dienomis.

Paraiškos priimamos iki rugsėjo 15 d.

Paraiškos forma čia:

 https://forms.gle/S3HJuJ9Xx4AaDhd48 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *