IV tarptautinio Juozo Naujalio choro dirigentų konkurso nugalėtoja – Neringa Sidaugaitė!


Šių metų lapkričio 3-5 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko IV tarptautinis Juozo Naujalio choro dirigentų konkursas, sulaukęs 36 dalyvių paraiškų iš 21-nos pasaulio šalies.

Pirmieji J. Naujalio vardiniai konkursai surengti 1990 ir 1994 m. ir žymėjo Lietuvos nepriklausomybės atgavimo ir įtvirtinimo laikmetį. 1990 m. konkurse varžėsi Vilniaus, Rygos, Talino ir tuometinio Leningrado aukštųjų mokyklų studentai. Trečiasis įvyko 2017 m., kuriame varžėsi 20 dalyvių iš Europos šalių atrinktų iš 34-ių pretendentų.

Šių metų konkurso dalyvius vertino tarptautinė žiuri: Agnieszka Franków-Żelazny (Lenkija), Māris Sirmais (Latvija), Gary Graden (Švedja), Vytautas Miškinis (Lietuva) ir Gintautas Venislovas (Lietuva).

Konkurso prizinis fondas – 4500 eurų. Pirmosios vietos laimėtojui numatyta 2000 Eur dydžio premija, antrosios vietos – 1500 Eur, trečiosios – 1000 Eur.

Dirigentai varžėsi trijuose turuose: I-as vyko lapkričio 3 d., II-as – lapkričio 4 d., III-čias – lapkričio 5 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Turų metu konkurso dalyviai repetavo su trimis skirtingais kolektyvais: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mišriu choru (vadovas prof. Gintautas Venislovas), valstybiniu choru „Vilnius“ (vyr. dirigentas prof. Artūras Dambrauskas), Vilniaus miesto savivaldybės choru „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas prof. Vaclovas Augustinas).

I-ame ture skambėjo Juozo Naujalio motetai bei lietuvių kompozitorių Algirdo Martinaičio, Donato Zakaro ir Vaclovo Augustino kūriniai. II-ame – Johannes Brahms, Felix Mendelssohn–Bartholdy ir Francis Poulenc kūryba. III-jame ture atsirando naujovė – konkurso dalyviai atliko jaunųjų kompozitorių kūrinius, skambėjusius 2023 m. konkurse „Vox Juventutis‘23“, kurių autoriai yra Adam Färnlöf, Evaldas Alekna, Deividas Kukta, Domantas Balsas ir Miglė Palkevičiūtė.

Lapkričio 5 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko konkurso finalinis etapas. Iš 16 dalyvių, kurie varžėsi tarpusavyje pirmuose dviejuose turuose, buvo atrinkti 5: Zhizhong (Danny) Xie (Singapūras, nuotraukoje – antras iš kairės), Neringa Sidaugaitė (Lietuva, nuotraukoje – viduryje), Povilas Vanžodis (Lietuva, nuotr. – pirmas iš dešinės), Guram Tsintsadze (Sakartvelas/Austrija, nuotr. – pirmas iš kairės) ir Kristaps Solovjovs (Latvija, nuotr. – antras iš dešinės). Kiekvienas iš dalyvių pasirodė šalia trijų skirtingų kolektyvų.

Konkurso dalyviams pasirodžius prie chorų, buvo paskelbti rezultatai: I vietą laimėjo N. Sidaugaitė, II – G. Tsintsadze, III – K. Solovjovs. Dar 4 diplomai nukeliavo į N. Sidaugaitės, K. Solovjovs ir G. Tsintsadze rankas. Diplomas už įtaigiausią J. Naujalio moteto kūrinio interpretaciją buvo skirtas N. Sidaugaitei, diplomas už geriausią Vakarų Europos kompozitoriaus kūrinio – G. Tsintsadzei, publikos simpatijos prizas nukeliavo N. Sidaugaitei ir LMTA choro simpatijos prizas – K. Solovjovs.


Ingrida Alonderė

Gabijos Matkutės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *