Šimtas šiauliečių sodino šimtmetį mininčios Dainų šventės ąžuolą

Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių kultūros centras, atsiliepdami į Lietuvos nacionalinio kultūros centro kvietimą Dainų šventės jubiliejų paminėti kiekviename mieste, pasodinant po simbolinį ąžuolą, subūrė tradicijų mylėtojus į iškilmingą renginį. Prie Šiaulių miesto centrinio parko estrados susirinko gausus būrys miesto bendruomenės narių, tarp kurių – miesto vadovai, garbės piliečiai, kultūros atstovai, moksleiviai ir visi, kam brangi dainų švenčių tradicija. Renginį pradėjusi Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė akcentavo, kad šis pasodintas ąžuoliukas – tai ne tik Dainų šventės 100-mečio simbolis, bet ir priminimas kiekvienam dalyvavusiam, jog šiandien jie tapo gyvos istorijos dalimi.

Istoriniame renginyje dalyvavo berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, kurio meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis (nuotr.) taip pat yra birželio 1 d. vyksiančios regioninės Dainų šventės „Teka saulelė“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas. Iškilmingos ąžuoliuko sodinimo ceremonijos metu kolektyvas dovanojo du kūrinius, kurie skamba kiekvienoje Dainų šventėje be išimties: : „Lietuva brangi“ ir „Kur giria žaliuoja“.

„Dainų švenčių tradicija turėjo pergyventi įvairiausias negandas ir sunkumus, bet džiaugiuosi, kad mūsų tradicija dainuoti, šokti išliko ir liks, tikiu, dar labai ilgai. Sveikinu visus su gražiausia ir įspūdingiausia šių metų kultūrine švente – Lietuvos dainų šventės šimtmečiu“, – kalbėjo R. Adomaitis.

Susirinkusiuosius pasveikino ir pirmąsias žemes į paruošto sodinti ąžuolo duobę įberti pakviestas Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kuris pabrėžė ąžuoliuko sodinimo ceremonijos svarbą ir ilgametę Dainų šventės įtaką Lietuvos kultūrai. „Akivaizdu, kad 100 metų žmogaus gyvenime atsitinka vieną kartą, bet šitas ąžuoliukas gyvens ilgiau, pragyvens mus. Visi, kurie dabar yra čia, kada nors su savo atžalomis eidami pro šalį, prisimins tą nepaprastą, iškilų jausmą, kai sodino šį ąžuoliuką“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras A. Visockas.

Po sveikinimo kalbų į simbolinę ceremoniją įsitraukė visi susirinkusieji. 100 žmonių, atstovaujančių įvairioms Šiaulių miesto bendruomenės grupėms, paėmė po simbolinį kastuvą žemės ir pasodino ąžuoliuką. Šis ypatingas momentas tapo įsimintinu įvykiu ne tik dalyvavusiems, bet ir visam Šiaulių miestui.

Organizatoriai tikisi, kad ąžuoliukas augs ir stiprės kartu su Šiaulių miestu ir būsimoms kartoms primins apie šią ypatingą dieną, kai visi kartu pasodino vilties ir vienybės medį.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *