Minint Izraelio Nepriklausomybės dieną įvyks žydiškos muzikos ir kultūros festivalio atidarymo koncertas

Gegužės 14 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje įvyks žydiškos muzikos ir kultūros festivalio „Shalom Culture & Music Festival” atidarymo koncertas. Renginio metu koncertuos Jeruzalėje gyvenantis dainininkas Israel Roytman, operos solistai Giedrė Kisieliūtė (sopranas) ir Joris Rubinovas (bosas) bei dainininkė Karolina Mint (Karolina Kieraitė). 

Koncerto programoje skambės žymios žydų liaudies melodijos bei Lietuvos, Izraelio ir JAV kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks jungtinis Lietuvos ir Ukrainos muzikos profesionalų kolektyvas – Yevgenii Musijets (bajanas, Ukraina), Darius Mažintas (fortepijonas), Miglė Sakavičiūtė (arfa), Paulius Berūkštis (fleita, klavišiniai), Davit Avetisyan (saksofonai, dudukas), Marius Sakavičius (violončelė), Tadas Daujotas (šofarai) ir Mihail Novikov (perkusija). Specialiai šiam koncertui aranžuotes parašė žinomas Lietuvos džiazo muzikantas, kompozitorius ir aranžuotojas Leonardas Pilkauskas bei kompozitorius iš Izraelio David Sebba.

„Simboliška, kad festivalio atidarymo koncertas yra būtent tą dieną, kuomet Izraelio valstybė švenčia 76-ąsias Nepriklausomybės metines, nes šiuo renginiu norime palaikyti Izraelį ir išreikšti solidarumą žydų tautai“, – savo mintimis dalinasi VšĮ „Prabudimo orkestras“ vadovas Tadas Daujotas.

„Gegužės 14-oji man yra labai ypatinga diena. Kaip Izraelio piliečiui – tai mūsų mažos valstybės Nepriklausomybės diena, bet kaip žmogui – tai mano mylimos mamos gimtadienis. Nors ji seniai iškeliavo į amžinybę, bet aš visada ją prisimenu“, – savo mintimis dalinasi į Lietuvą atvykstantis dainininkas iš Jeruzalės Israel Roytman.

Po festivalio atidarymo Šv. Kotrynos bažnyčioje svečias iš Izraelio surengs koncertus Chaimo Frenkelio viloje, Telšių ješivoje bei Vilkijos amfiteatre. Drauge su juo koncertuos Lietuvos publikai pažįstamas bajano virtuozas iš Ukrainos Yevgenii Musijets, kuris mūsų šalyje koncertavo su smuiko ir bajano duetu „YeS Duet“. Drauge su šiuo ukrainiečių kolektyvu Israel Roytman ne kartą yra koncertavęs Izraelyje bei daugelyje Europos valstybių. Būtent su jais, VšĮ „Prabudimo orkestras“ kvietimu atlikėjas iš Izraelio į Lietuvą atvyko 2022 metais ir dalyvavo „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programoje.

„Kiek žinau mūsų šeima neturi litvakiškų šaknų, bet Dievas į mano širdį įdėjo Lietuvą ir aš labai džiaugiuosi, kad šiemet vėl galiu atvykti į jūsų nuostabią šalį, susitikti su senais draugais bei koncertuoti drauge su nuostabiais muzikantais“, – atvirauja dainininkas iš Izraelio.

Israel Roytman – psalmių, Klezmer, hebrajų liaudies ir šiuolaikinių dainų atlikėjas, išleidęs daugiau kaip dešimt muzikinių albumų. Dainininkas yra aplankęs virš 30 pasaulio šalių, dalyvavo daugelyje konferencijų, vedė seminarus apie Izraelį. 1994 metais Roytmanų šeima iš Ukrainos repatrijavo į Izraelį, o nuo 2003 metų gyvena Jeruzalėje. Drauge su žmona Dina jie turi 2 dukteris Gilią ir Saritą. Jeruzalės visuomeniniame gyvenime Roytmanai aktyviai padeda Holokaustą išgyvenusiems žydams.

Israel Roytman vaizdo klipai:

„Shalom Culture & Music Festival“ vyks nuo gegužės iki spalio mėnesio ir aplankys net 11 Lietuvos miestų ir miestelių. Beveik pusę metų truksiančioje žydiškos muzikos ir kultūros festivalio programoje skambės klasikinė bei šiuolaikinių kompozitorių muzika, klezmerio melodijos, džiazo improvizacijos, vyks parodos bei meninės akcijos. Festivalyje dalyvaus muzikantai ir dainininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Vokietijos bei Izraelio. Šiais metais festivalio programoje planuojama surengti virš 20 koncertų, kurie vyks Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Palangos koncertų salėse, Senojoje Zapyškio bažnyčioje, Alytaus, Joniškio, Kėdainių, Pakruojo ir Žiežmarių sinagogose bei Telšių ješivoje.

Festivalį iš dalies finansuoja Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Tautinių mažumų departamentas prie LRV, Wix.com bei privatūs rėmėjai. Informacinis partneris LRT. Bilietus platina Bilietai.lt 

Artimiausi festivalio renginiai:

  • Gegužės 14 d., 19:00 „Shalom Culture & Music Festival” atidarymo koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje
  • Gegužės 15 d., 18:00 Israel Roytman koncertas Chaimo Frenkelio viloje (renginys nemokamas)
  • Gegužės 16 d., 18:00 Israel Roytman koncertas Telšių ješivoje (renginys nemokamas)
  • Gegužės 30 d., 18:30 Rakija Klezmer Band koncertas Vilniaus aps. Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (renginys nemokamas)
  • Birželio 4 d., 19:00 Rafailo Karpio ir valstybinio choro „Vilnius“ koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje
  • Rugpjūčio 27 d. 19:00 Luko Geniušo, Dalios Dėdinskaitės ir Gleb Pyšniak koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *