Europos jaunimo muzikos festivalyje – laurai Lietuvos chorams

Nerpelto mieste, Belgijoje baigėsi „European Music Festival for Young People“ – Europos jaunimo muzikos festivalis. Iš festivalyje vykusio konkurso du Lietuvos chorai – Klaipėdos Vydūno gimnazijos vaikų choras ir Vilniaus vaikų choras „Ugnelė“ – parsiveža aukščiausius įvertinimus.

„European Music Festival for Young People“ vyksta jau 72 metus ir kaskart sutraukia tarp 3000-5000 muzikuojančių vaikų ir jaunuolių iš viso žemyno. Festivalio konkursinėje programoje pamečiui dalyvauja chorai ir orkestrai, o šiemet savo jėgas išbandė 93 chorai iš 19 šalių. Kolektyvus vertino tokios chorinės muzikos žvaigždės kaip Bernie Sherlock (Airija), Maria Guinand (JAV), Mat Wright (JK), Aarne Saluveer (Estija), Fabio Pecci (Italija) ir kiti. Lietuvos chorams konkursas buvo ypač sėkmingas: Klaipėdos Vydūno gimnazijos choras vaikų chorų iki 14 m. kategorijoje buvo įvertintas pirmojo laipsnio Cum laude diplomu, o Vilniaus vaikų choras „Ugnelė“ – pirmojo laipsnio diplomu aukšto meistriškumo vaikų chorų kategorijoje.

„Didelis džiaugsmas dalyvauti chorinio dainavimo šventėje, suburiančioje geriausius Europos chorinius kolektyvus, – dalinosi Klaipėdos Vydūno gimnazijos direktorius ir mokyklos vaikų choro meno vadovas Arvydas Girzdijauskas. – Choristams paliko didžiulį įspūdį aukšto lygio chorinis dainavimas, gausiai skambėjęs visas festivalio dienas. Aukštas žiuri įvertinimas leido pasijusti pilnaverčiais Europos chorinės šeimos nariais. Labai vertiname puikią galimybę patirti dainavimo džiaugsmą puikioje muzikos šventėje.“

Abu chorai savo kategorijose turėjo išpildyti specialius reikalavimus: paruošti privalomus, visiškai naujai parašytus Belgijos kompozitorių kūrinius, vienu balsu atliekamas tradicines lietuviškas melodijas. Aukšto meistriškumo chorų kategorija pareikalavo į programą įtraukti ir Renesanso muzikos bei XXI a. Lietuvos kompozitorių kūrybos.

„Mums konkursas buvo dvigubas – likus keliems mėnesiams iki festivalio aplikavome į aukšto meistriškumo chorų kategoriją ir turėjome įveikti atranką pateikdami savo ankstesnių konkursų rezultatus bei video įrašus. Tai buvo pirmasis etapas. Antrasis įvyko gyvai Belgijoje – buvo didelė garbė varžytis su chorais, kurių darbu žavimės ne vienerius metus,“ – pasakojo vaikų choro „Ugnelė“ meno vadovė Valerija Skapienė.

Chorai ne tik varžėsi konkurse, bet ir dalyvavo koncertuose – organizatoriai skaičiuoja, kad per festivalio savaitgalį jo renginius aplanko net iki 25 tūkst. žmonių. V. Skapienės ir A. Girdzijausko diriguojami kolektyvai nepraleido progos belgų klausytojams pristatyti šiemet šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės, kurios kūrinius įtraukė į koncertų programas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *