Pučinio Šlovės mišios ir Šimtmečio Dainų šventės pristatymas Ispanijoje

Gegužės 4 dieną Granadoje, Ispanijoje, įvyko festivalio „Milencuentros“ festivalio koncertas, kuriame šeši chorai – trys Lietuvos chorai („Langas“, „Gaudeamus“ ir „Dobilas“) bei trys ispanų chorai (Cristobal de Morales iš Madrido bei Schola cantoria de la catedral ir Ilustre collegio de abogados iš Granados) atliko Dž. Pučinio ,,Messa di Gloria”. Festivalio steigėjas ir sumanytojas yra lietuvių dirigentas, gyvenantis ir dirbantis Ispanijoje Algis Zaboras.

Jo iniciatyva kasmet įžymiojoje Granados koncertų salėje „Auditorium Manuel de Falla” įvyksta stambios formos chorinės klasikos kūrinio pristatymas. Festivalyje jau skambėjo G.Donizetti „Miserere“, W.A.Mozarto „Requiem“ ir kiti kūriniai. Dideliam jungtiniam lietuvių-ispanų chorui akompanavo festivalio simfoninis orkestras, dalyvavo puikūs solistai Luis Marija Pacetti (tenoras) ir Jose Antonio Ariza (baritonas) iš Malagos ir Madrido. 

Šį kartą koncerto programa buvo ypatinga – pirmoje koncerto dalyje klausytojai buvo supažindinti su Lietuvos Dainų Šventės tradicija. Trys Lietuvos chorai – Bernardinų bažnyčios choras „Langas“, Vilniaus universiteto akademinis choras „Gaudeamus“ ir choras „Dobilas“, diriguojami Ritos Kraucevičiūtės, Rasos Gelgotienės ir Igno Garlos pristatė Dainų šventės programą, o pabaigoje prie jų prisijungę ispanų chorai kartu giedojo ,,Kur giria žaliuoja” ir ,,Lietuva brangi”. Pastarąsias dirigavo ispanų dirigentai!

Lietuvos Dainų šventės tradiciją pristatė ir apie ją papasakojo Lietuvos ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem.

Antra koncerto dalis buvo skirta įspūdingajam Pučinio šedevrui – „Messa di Gloria“. Štai ką apie šį kūrinį sakė Vilniaus universiteto choro vadovė Rasa Gelgotienė: „Šis kūrinys, nors sukurtas labai jauno autoriaus, kai jam buvo vos 21 metai, pelnė neblėstančią šlovę muzikos pasaulyje. Pučinis – bel canto meistras, jo „Messa di Gloria“ yra kupinos nuostabaus melodizmo. Todėl, nors šį kūrinį išmokti nėra lengva, jo atlikimas choristams suteikia didžiulį muzikavimo džiaugsmą.“

Maestro Zaboras sugebėjo vos per dvi repeticijas suvaldyti didžiulį, apie 250 žmonių jungtinį chorą, kuriame (čia labiausiai galima padėkoti ispanų chorams) dainavo apie 90 tenorų ir bosų!

Klausytojų ovacijos netilo ilgai, o pabaigoje maestro dar pateikė muzikinį siurprizą – savo paties aranžuotą orkestrui ir chorui „Kur giria žaliuoja“.

Vakaras pasibaigė lietuviškų ir ispaniškų dainų vakarone.

Nuotraukoje: jungtiniam chorui diriguoja Ignas Garla

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *